02188009861

02189770827

مشاوره

خانه>بلاگ
چه چیزی باعث ایجاد چین و چروک ژئوممبران می شود؟

چه چیزی باعث ایجاد چین و چروک ژئوممبران می شود؟


مقالات
۱۴۰۳/۱/۱۸

هنگام نصب یک ژئوممبران جدید، چین و چروک بسیار رایج است. چین و چروک های کوچک می توانند تحت فشار به ترک تبدیل شوند. این به نوبه خود، می تواند یکپارچگی کل یک نصب ژئوممبران را به خطر بیندازد و باعث آسیب پرهزینه شود. در این مقاله، نگاه دقیق تری به علت ایجاد چین و چروک های ژئوممبران می اندازیم و چگونه می توانید در وهله اول از آنها جلوگیری کنید.


طراحی زهکش با ژئوتکستایل

طراحی زهکش با ژئوتکستایلیکی از عمده ترین کاربردهای ژئوتکستایل بعنوان فیلتر در انجام زهکشی دیوارهای حائل پتوهای زهکش کناره های راه سازه و زیر بستر نفوذ پذیر راه میباشد نقش فیلتر در جلوگیری از ذرات خاک هنگام جریان آب به سمت محل جمع آوری آب می باشد.


Transducer در جوش التراسونیک ژئوسل

Transducer در جوش التراسونیک ژئوسل


مقالات
۱۴۰۲/۱۲/۲۸

Transducer در جوش التراسونیک ژئوسل، مبدلی است که انرژی الکتریکی را به امواج التراسونیک تبدیل می‌کند. این امواج التراسونیک برای ذوب کردن و اتصال ژئوسل به یکدیگر استفاده می‌شوند.


واتراستاپ بنتونیتی

واتراستاپ بنتونیتی


مقالات
۱۴۰۲/۱۲/۲۳

واتراستاپ بنتونیتی یا نوار آب بند بنتونیتی محصولی کارآمد بر پایه سدیم بنتونیت فعال در ماتریس بوتیل رابر با خاصیت ارتجاعی بسیار زیاد و افزایش حجم است که برای جلوگیری از نفوذ آب و رفع نشت درزهای اجرایی و مقاطع بتن ریزی مورد استفاده قرار می گیرد .


ساخت حوضچه پرورش میگو با ورق ژئوممبران

ساخت حوضچه پرورش میگو با ورق ژئوممبران


مقالات
۱۴۰۲/۱۲/۱۶

سیستم استفاده از ژئوممبران در استخرهای پرورش میگو می‌تواند به شکل‌ها و اندازه‌های مختلفی طراحی شود، اما یک سیستم معمولی ممکن است عناصر زیر را شامل شود


مزایای استفاده از ژئوسل در بسترهای لجنی

مزایای استفاده از ژئوسل در بسترهای لجنی


مقالات
۱۴۰۲/۱۲/۲۰

کاربردهای ژئوسل در بسترهای لجنی: • راهسازی: تثبیت بستر جاده ها در مناطق باتلاقی و سست • ساحل سازی: تثبیت شیب ساحل ها و جلوگیری از فرسایش • کانال سازی: تثبیت بستر و دیواره کانال ها • شیب بندی: تثبیت شیب های تند و جلوگیری از لغزش • سدسازی: تثبیت بستر سدها و جلوگیری از نشت آب


زهکش فتیله ای عمودی (PVD)

زهکش فتیله ای عمودی (PVD)


آموزشی
۱۴۰۲/۱۲/۲۰

زهکشی فتیله ای عمودی یک روش موثر و مقرون به صرفه برای زهکشی زمین های کشاورزی و سایر مناطق مرطوب است. این سیستم از فتیله های متخلخل برای انتقال آب از یک ناحیه مرطوب به یک ناحیه خشک تر استفاده می کند


ژئوممبران بهترین انتخاب برای ساخت استخر کشاورزی

ژئوممبران بهترین انتخاب برای ساخت استخر کشاورزیورق ژئوممبران بهترین انتخاب برای ساخت استخر ذخیره آب کشاورزی می باشد ، زیرا این ورق ها هم به صرفه تر از سایر متریال هستند و هم عمر طولانی تری دارند.


مقایسه ژئوممبران PVC و HDPE

مقایسه ژئوممبران PVC و HDPEتفاوت های ژئوممبران HDPE و PVC بسیار است در اصل این محصولات هر کدام کاربرد های منحصر به خود را دارند که در این مقاله به معرفی و تفاوت های این دو محصول میپردازیم.


موارد استفاده از ورق ژئوممبران سنگین (HDPE)

موارد استفاده از ورق ژئوممبران سنگین (HDPE)ژئوممبران سنگین (HDPE) پر مصرف ترین محصول ژئوسنتتیکی در بازار ایران است، بیشتر از این نوع ورق ژئوممبران برای ساخت استخرهای ذخیره آب کشاورزی ، استخر پرورش ماهی و میگو ، ساخت دریاچه های مصنوعی استفاده می شود.


مراحل نصب ورق ژئوممبران

مراحل نصب ورق ژئوممبران


آموزشی
۱۴۰۲/۹/۶

در این مقاله، فرآیند نصب ورق ژئوممبران در صنعت مهندسی عمران و محیط زیست مورد بررسی قرار گرفت. این فرآیند با هدف جلوگیری از نشت آب و مواد شیمیایی در سازه‌ها اجرا می‌شود.


بام سبز و روف گاردن زیر ذره بین ژئوخانجانی | شباهت ها و تفاوت ها

بام سبز و روف گاردن زیر ذره بین ژئوخانجانی | شباهت ها و تفاوت ها


مقالات
۱۴۰۲/۹/۴

اولین بار یک معمار اتریشی خلاق به نام فلریان لاینز در دهه 1960 به عنوان یک محقق در زمینه فضای سبز شهری بر روی طراحی سازه های گل کاری بر روی ساختمان ها پرداخت.