02188009861

02189770827

مشاوره

خانه>بلاگ>مقالات>چسب اسلایم چرا خراب می شود؟

چسب اسلایم چرا خراب می شود؟

چسب اسلایم چرا خراب می شود؟

چسب اسلایم چرا خراب می شود؟


مقالات12610۱۴۰۱/۱۲/۲۳

چسب اسلایم یک ماده غیر نیوتنی (نه جامد نه مایع) است که از ترکیب چسب مخصوص، پودر بور یا بوراکس و آب تشکیل می شود. این ماده حداقل یک سال تاریخ مصرف دارد. بعد از یک سال احتمال تکه تکه شدن آن وجود دارد و باید آن را دور انداخت. اگر تا قبل از یک سال اسلایم حالت اولیه خود را از دست داد می توان آن را با روش های خانگی مجدد درست و قابل استفاده نمود.

اسلایم در صورتی که بیش از حد سفت شده باشد می توان آن را در یک ظرف قرار داد و سپس با چند قطره ژل ضد باکتری آن را ورز داد تا دوباره مثل اول نرم شود. در صورتی که اسلایم خیلی شل شده باشد، بسته به نوع چسب یکی از موارد زیر را امتحان کنید.

اگر ماده اولیه ساخت اسلایم چسب شفاف باشد یک گرم جوش شیرین به آن اضافه کنید. در صورتی که چسب سفید ماده اولیه ساخت اسلایم باشد باید دو گرم جوش شیرین بیفزایید تا از حالت شل خارج شود. بعد از اضافه کردن جوش شیرین باید اسلایم را ۵ دقیقه ورز دهید. در صورتی که اسلایم حالت کشسانی خود را از دست داده باشد ابتدا آن را کاملا صاف کرده، سپس در قسمت وسط آن لوسیون بریزید. بعد هم تا چند دقیقه آن را ورز دهید.

برای استعلام قیمت چسب اسلایم می توانید با شماره های درج شده در سایت مجموعه ژئوخانجانی تماس حاصل فرمایید.

چسب اسلایم عمدتاً از دو عامل تشکیل شده است:

گلیسرین و بوراکس. با این حال، این ترکیب نیز ممکن است تحت تأثیر عواملی مانند رطوبت، حرارت و نور خورشید قرار گیرد و از بین برود. همچنین، اگر از مواد نامناسب یا ناکافی استفاده شود، چسب اسلایم نمی‌تواند به درستی تشکیل شود و نیز باعث تلف شدن مواد خام مصرفی می‌شود. بنابراین، برای حفظ کیفیت چسب اسلایم، باید به شرایط ذخیره سازی آن توجه کرده و از مواد مرغوب و مناسب استفاده کرد.

اسلایم خراب شده را چگونه درست کنیم

جهت درست کردن اسلایم خراب باید ابتدا نوع خرابی را مشخص کرد. در صورتی که حجم اسلایم کم شده باشد، یعنی آب درون آن تبخیر شده، بسته به دلیل خرابی اسلایم، روش‌های مختلفی برای تعمیر آن وجود دارد. در ادامه چند روش برای تعمیر اسلایم خراب شده ذکر شده است:

پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر مقاله چسب اسلایم چیست؟ را  بخوانید.

اسلایم خراب شده را چگونه درست کنیم

۱-افزودن گلیسرین

همیشه با دست مرطوب با اسلایم کار کنید تا هم به انگشتان دست نچسبد و هم رطوبت خود را از دست ندهد. اگر اسلایم خراب شده به دلیل از دست دادن رطوبت بوده است، می‌توانید یک قاشق چایخوری گلیسرین به آن اضافه کنید و با مخلوط کردن آن با اسلایم، آن را به درستی بازسازی کنید.

در صورتی که اسلایم همچنان سفت است با چند قطره ژل ضد باکتری آن را ورز دهید. در صورتی که شل شده باید با کمی جوش شیرین آن را ورز داد تا به حالت اول برگردد. برای کشسانی کردن مجدد اسلایم آن را با لوسیون مخلوط کرده و ورز دهید.

۲-استفاده از بوراکس

در صورتی که اسلایم خراب شده به دلیل اضافه کردن زیاد بوراکس بوده است، می‌توانید اسلایم را با ترکیبی از آب و بوراکس معمولی و پاک کنید. پس از پاک کردن، با یک قاشق چایخوری بوراکس را به تدریج به اسلایم اضافه کنید تا آن را به حالت اولیه بازگردانید.

۳-افزودن چسب

اگر اسلایم خراب شده به دلیل اضافه کردن نامناسب مواد بوده است، می‌توانید با اضافه کردن چسب بیشتر، آن را تعمیر کنید. برای این کار، بهتر است ابتدا اسلایم خراب شده را پاک کرده و سپس با اضافه کردن چسب، مخلوط کرده و بازسازی کنید.

در هر صورت، برای تعمیر اسلایم خراب شده، بهتر است از روش‌های کم‌مصرف و با احتیاط استفاده کنید و همیشه مطمئن شوید که ترکیب مواد مصرفی به درستی انجام شده است.

چگونه واتر اسلایم خراب شده را درست کنیم

برای ترمیم واتر اسلایم خراب شده می توانید از روش زیر استفاده کنید:

مواد لازم:

واتر اسلایم خراب شده

بوراکس

آب گرم

کاسه

روش تهیه:

1- واتر اسلایم خراب شده را در کاسه قرار دهید.

2- به هر 50 میلی‌لیتر آب گرم یک قاشق چایخوری بوراکس اضافه کنید و مخلوط کنید.

3- مخلوط بوراکس را به آرامی به واتر اسلایم خراب شده اضافه کنید و با استفاده از دستهای خودتان آن را می‌زنید تا مواد با هم ترکیب شوند.

4- می‌توانید بیشتر بوراکس اضافه کنید تا واتر اسلایم بیشتر جمع شود، اما با مواظبت عمل کنید که بوراکس زیادی اضافه نشود زیرا ممکن است واتر اسلایم سفت و سخت شود.

5- همچنین می‌توانید چند قطره از روغن بچه‌ یا هر نوع روغن بدون بویی که دوست دارید، به واتر اسلایم خود اضافه کنید تا آن را نرم‌تر کنید.

توجه داشته باشید که ممکن است واتر اسلایم شما همچنان یکم خراب باقی بماند، اما این روش می‌تواند بهبودی قابل توجهی در حالت آن ایجاد کند.

دلایل خراب شدن اسلایم

دلایل خراب شدن واتر اسلایم ممکن است متنوع باشد، اما برخی از عوامل مهم عبارتند از:

خشک شدن: اگر واتر اسلایم برای مدت طولانی ایستاده باشد و با هوا در تماس باشد، ممکن است خشک شده و خراب شود.

کثیف شدن: اگر دست های شما قبل از باز کردن واتر اسلایم کثیف باشد و باکتری ها روی آن باشد، ممکن است باعث خراب شدن آن شود.

عدم رعایت نسبت: استفاده از مواد اضافی بیش از حد یا کمبود موادی مانند بوراکس و کورن استارچ ممکن است باعث شود که واتر اسلایم شما به شکل مناسبی ترکیب نشود و خراب شود.

استفاده از مواد ناسالم: استفاده از مواد ناسالم مانند چسب های حرارتی، چسب دو طرفه و مواد حاوی سموم ممکن است باعث خراب شدن واتر اسلایم شود.

ذخیره نادرست: ذخیره کردن واتر اسلایم در شرایط نامناسب مانند گذاشتن آن در نور خورشید، ذخیره کردن در دمای بسیار بالا یا پایین می‌تواند باعث خراب شدن آن شود.

برای جلوگیری از خراب شدن واتر اسلایم، می‌توانید آن را درون جعبه های تاریک و خنک نگه دارید، از مواد سالم و قابل اطمینان استفاده کنید و دست های خود را قبل از باز کردن واتر اسلایم بشویید.

دلایل خراب شدن اسلایم

سفارش چسب اسلایم از مجموعه ژئوخانجانی

مجموعه ژئوخانجانی تولید کننده انواع اسلایم و آماده ارائه انواع چسب اسلایم در گریدهای مختلف برای شرکت های سازنده اسلایم می باشد.

بسته به نوع و حجم سفارش چسب ها در بسته بندی های متفاوت ارائه می شوند.

قیمت چسب اسلایم بر اساس فاکتورهای مختلفی مثل وزن، کیفیت و گرید متفاوت است. این شرکت در زمینه تولید انواع محصولات پلیمری به خصوص ورق‌های ژئوممبران فعالیت می نماید. برای استعلام قیمت ژئوممبران و مشاوره رایگان با متخصصین مجموعه با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید.

0

نظر درباره این موضوع نوشته شده است

ارسال نظر

ارسال