02188009861

02189770827

مشاوره

خانه>وبلاگ>مقالات>ژئوتکستایل و کنترل علف های هرز

ژئوتکستایل و کنترل علف های هرز

ژئوتکستایل و کنترل علف های هرز

ژئوتکستایل و کنترل علف های هرز


مقالات860۱۴۰۳/۳/۱

ژئوتکستایل و کنترل علف های هرز

ژئوتکستایل برای کنترل علف‌های هرز یک روش محبوب است، زیرا انعطاف پذیر است و با زمین ناهموار هم سازگار است. ژئوتکستایل به عنوان یک مانع موثر برای کنترل علف‌های هرز استفاده می شود. این محصولات روی زمین و زیر سطح خاک گذاشته می شود و ساختار آن به هوا، آب و مواد مغذی اجازه عبور می دهد، ولی از بیرون آمدن علف های هرز از دانه‌های مخفی زیر آن جلوگیری می کند. در این مطلب میخواهیم درباره فناوری ژئوتکستایل و کنترل نمودن علف های هرز با استفاده از این فناوری توضیحاتی را خدمتتان ارائه دهیم.

ژئوتکستایل بدون مواد شیمیایی خطرناک است، بنابراین هیچ ترسی از ترشح مواد سمی از پارچه و ایجاد اثرات مضر در خاک و گیاه ندارید. کاربردهای ژئوتکستایل بسیار است و این محصولات معمولا عمر طولانی دارد و به راحتی استفاده می شود و گیاهان را برای سال‌های متمادی بدون وجود علف‌های هرز حفظ می کند. معمولا در بیشتر موارد استفاده از ژئوتکستایل برای گیاهان آسان است و می توان آن را به اندازه و شکل مورد نیاز با قیچی یا چاقوی استنلی برش داد. این محصول در طیف وسیعی از اندازه وجود دارد و می توان آن را با رول نیز خریداری کرد.

مزیت استفاده از فناوری ژئوتکستایل برای کنترل علف هرز

محصولات ژئوتکستایل محافظت از زمین را برای از بین بردن علف‌های هرز بدون نیاز به سمپاشی فراهم می کند. طیف وسیعی از ژئوتکستایل های سنگین نیز به عنوان یک غشای تثبیت کننده و جداکننده عمل می کند، به ویژه در مسیرهای سنگریزه ای.

محصولات ژئوتکستایل محافظت از زمین را برای از بین بردن علف‌های هرز بدون نیاز به سمپاشی فراهم می کند. طیف وسیعی از ژئوتکستایل های سنگین نیز به عنوان یک غشای تثبیت کننده و جداکننده عمل می کند، به ویژه در مسیرهای سنگریزه ای.

کنترل علف های هرز در مناطق شهری و حاشیه شهری به دلیل محدودیت‌های اجرایی به سختی انجام می شود. این محصولات ممکن است جایگزین معتبری برای روش های شیمیایی و فیزیکی برای کنترل علف های هرز باشد. استفاده از پارچه ژئوتکستایل مانع رشد علف های هرز می شود.

نتایج یک مطالعه نشان می دهد که استفاده از پارچه ژئوتکستایل برای رفع علف هرز، حاصلخیزی خاک را افزایش می دهد و امکان استفاده بهتر از منابع توسط میکروارگانیسم خاک را فراهم می کند. به نوبه خود، حاصلخیزی بالای خاک با استفاده از این روش، در مقایسه با روش های دیگر، باعث افزایش عملکرد بهتر گیاه شد. البته باید بگوییم که پارچه های ژئوتکستایل تا حدودی گران هستند.

پس باید بگوییم که کنترل علف هرز با استفاده از مواد ژئوتکستایل، یک روش کشاورزی موثر برای مدیریت علف‌های هرز در باغ‌ها است. به طور کلی، پارچه ژئوتکستایل باروری شیمیایی و بیوشیمیایی خاک را بهبود می بخشد که به نوبه خود منجر به عملکرد بالاتر گیاهان منجر میشود.

دیگر مزایای فناوری ژئوتکستایل برای کنترل علف های هرز

اگر بخواهیم درباره دیگر مزایای این فناوری با شما صحبت کنیم، میتوانیم به این موارد اشاره کنیم:

 • پارچه ژئوتکستایل، خاک را مرطوب و خنک حفظ میکند
 • با استفاده از پارچه ژئوتکستایل نیاز به هرس کمتر و مراقبت کمتر از گیاه وجود دارد
 • اگر از پارچه ژئوتکستایل استفاده شود، خطر پوسیدگی گیاهان کمتر می شود
 • برای جلوگیری از ایجاد کپک استفاده از پارچه ژئوتکستایل، یک پیشنهاد بسیار خوب است
 • پارچه ژئوتکستایل از رسیدن نور خورشید به خاک ممانعت می کند و جلوی رشد علف های هرز را میگیرد
 • این محصول مقاومت گیاه در برابر پوسیدگی را بالا میبرد
 • خوشبختانه محصول ژئوتکستایل قابلیت بازیافت را دارد
 • استفاده از پارچه ژئوتکستایل باعث رشد بهتر گیاه می شود
 • محصولات ژئوتکستایل مانع موثر در برابر رشد علف های هرز است
 • پارچه ژئوتکستایل گردش هوا را بهتر میکند و اجازه می دهد آب و مواد مغذی وارد خاک شوند
 • خوشبختانه پارچه ژئوتکستایل از نظر شیمیایی خنثی است و برای انواع گوناگون خاک مناسب است

کلام آخر

هیچ باغبانی دوست ندارد علف های هرز را در باغ خود ببیند. جلوگیری از رشد علف‌های هرز یکی از مهمترین دلایل نصب پارچه های ژئوتکستایل است. یک مانع پارچه‌ای بین خاک و شن، زمین را از نوسانات شدید دمایی که ممکن است رخ دهد، حفظ می کند. یک مانع پارچه‌ای همچنین می تواند از تبخیر رطوبت خاک که ممکن است رخ دهد جلوگیری کند.

استفاده از ژئوتکستایل در باغبانی، همچنین می تواند در وقت و هزینه شما صرفه جویی کند. نیاز به آب کمتر باعث صرفه جویی در هزینه های کلی و هزینه آب و برق می شود. علاوه بر این، بسیاری از گیاهان از دمای معتدل‌تر خاک استقبال می‌کنند. پارچه ژئوتکستایل در سرکوب علف‌های هرز عالی هستند. این پارچه‌ها به آب و هوا اجازه عبور آسان را می دهند و می توانند به زهکشی و رشد گیاه کمک کنند.

0

نظر درباره این موضوع نوشته شده است

ارسال نظر

ارسال

فروش ویژه ژئوممبران